02 października, 2013

KNOW HOW | KONTUROWANIE TWARZYNie od dziś wiadomo, że odpowiednio dobrany makijaż uwypukli Twoją prawdziwą osobowość i piękno. W części "know how" stopniowo chcę Wam przybliżyć podstawowe triki do wykonania perfekcyjnego makijażu. Dzisiaj zajmiemy się poznawaniem kształtu naszej twarzy oraz tzw konturowaniem.Kształty twarzy.


Widoczną cechą twarzy jest jej kontur zewnętrzny. Ze względy na to, że fryzura ma również wpływ na kształt twarzy, najłatwiej jest go określić, kiedy włosy są wilgotne i gładko zaczesane do tyłu. Lekko podłużny, owalny kształt twarzy uważany jest za idealny i nie wymaga żadnej korekcji. Kontur może być także kwadratowy, okrągły, w kształcie serca lub pociągły. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki makijażu i dopasowanej fryzurze bardzo wyraziste rysy twarzy można nieco złagodzić optycznie. Cały makijaż może dzięki zręcznemu nałożeniu ciemniejszych i jaśniejszych odcieni nieco poprawić proporcje, nadając twarzy kształt zbliżony do idealnego. Odcień, którym mamy konturować powinien być o dwa tony ciemniejszy od naszego bazowego odcienia.

W tym przypadku obowiązują zasady:

- ciemny maskuje, optycznie cofa, jasny podkreśla i uwydatnia
- linie pionowe i przekątne wydłużają kształt twarzy, poprzeczne poszerzają.

Szerokie lub zbyt dominujące partie pokrywane są po prostu nieco ciemniejszym podkładem, który jest starannie( bez przejść) rozprowadzany. Niewidoczną, lekką korekcję optyczną, można także zrobić za pomocą różu, bronzera oraz jasnego i ciemniejszego pudru do twarzy. Cieniowanie za pomocą podkładu lub pudru do twarzy wymaga tylko odrobinę wprawy.

Najczęściej spotykane kształty twarzy i ich konturowanie.

 Twarz owalna


 Wielu ludzi uważa, ze idealny kształt twarzy to twarz owalna, z uwagi na jej doskonałą symetrię i proporcje. Owalna twarz jest nieco szersza na wysokości policzków, a zwęża się w kierunku czoła i brody. Jako, że twarz o takim kształcie jest doskonale symetryczna, nie ma potrzeby przyciemniania jej poszczególnych partii. Jeżeli masz twarz owalną możesz do woli eksperymentować i sprawdzać jak wyglądasz w najróżniejszych typach makijażu.

Twarz okrągła.


Twarz okrągła jest pełniejsza i zazwyczaj dłużej- niż twarze o innych kształtach- zachowuje młody wygląd. Jest krótsza niż owalna, nieco szersza, z pełnymi policzkami i zaokrąglonym podbródkiem.
Jak konturować?
Rozjaśnij czoło, miejsca pod oczami, szczyty kości policzkowych i środek podbródka- dzięki temu przyciągniesz uwagę do środkowych partii Twojej twarzy. Przyciemnij skronie, policzki i linię szczęki. Dzięki temu twoja twarz nabierze wizualnie owalnego kształtu.

Twarz kwadratowa.


Kwadratowa twarz ma taka samą szerokość na wysokości, czoła, policzków i szczęki.
Jak konturować?
Rozjaśniaj środkową partię czoła i miejsca pod oczami- aż do kości policzkowych oraz czubek podbródka- w ten sposób przyciągniesz uwagę do środkowej części twarzy.
Przyciemniaj czoło po bokach przy linii włosów na skroniach i linię szczęki- również tylko po bokach. Nałóż róż na policzki( tylko w ich najbardziej wypukłym miejscu)- to pomoże Ci odwrócić uwagę od kątów kwadratu Twojej twarzy, wizualnie poszerzy linię policzków i dzięki temu twarz będzie wyglądać na bardziej owalną.

Twarz w kształcie serca.


Twarz w kształcie serca jest szersza na wysokości czoła, a zwęża się ku dłowi aż do waskiego lub ostro zakończonego podbródka- taka twarz wygląda troche jak odwrócony trójkąt.
Jak konturować?
Na podbródek, aby go wizualnie poszerzyć, nakładaj jasny odcień. Rozjaśniaj także czoło i miejsca pod oczami ku górze w kierunku szczytu kości policzkowych- w ten sposób przyciągniesz uwagę do środka twarzy. Przyciemnij skronie i policzki, aby zmniejszyć wizualnie szerokość twarzy w tym miejscu.

Twarz w kształcie gruszki.


Twarz w kształcie gruszki jest węższa przy skroniach i na wysokości czoła, a szersza na linii policzków i linii szczęki.
Jak konturować?
Rozjaśnij czoło, poszerzając je wizualnie. Rozjaśnij też skórę pod oczami w kierunku miejsca wystawania kości policzkowych oraz podbródek w jego najbardziej wystającym miejscu. Przyciemnij linię szczęki i policzki, aby wizualnie je zwęzić.

Twarz pociągła.


Na pociągłej twarzy kości policzkowe umieszczone są wysoko. Czoło jest wysokie, a linia szczęki zarysowana ostro, jakby była precyzyjnie wyrzeźbiona.
Jak konturować?
Nigdy nie rozjaśniaj ani nie przyciemniaj żadnych partii swojej twarzy. Może to sprawić, że jeszcze bardziej się ona wydłuży. Możesz nałożyć nieco bronzera na podbródek- dzięki temu wizualnie skrócisz twarz. Nie żałuj sobie różu na policzki- rozszerza i wizualnie skraca twarz.

Ciekawa jestem czy same konturujecie twarz? 
Czekam na Wasze komentarze.

Buziaki 

Julka

11 komentarzy:

 1. przydatny wpis, ja nawet nie wiem jaki mam kształt twarzy ale chętnie się dowiem :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przydatny post ;) w końcu wiem jaki mam kształt twarzy ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatne, jak zakupie kosmetyki i znajde wolny czas na pewno poćwiczę!!! Dziękuję za rady! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki:D ja też obserwuję:D

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo przydatny post - dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 6. So nive post dear...follow you dear, lets keep touch...
  kiss from
  http://maysesmodamour.blogspot.it/
  https://www.facebook.com/MAISESMODA

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo przydatny i pomocny post:)

  z wielką chęcią obserwuję:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że maluje się dokładnie tak, jak powinnam ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Loved your blog, just followed you via GFC!! Follow me back please?

  xx
  http://magicalsergiofashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. przydatna notka:)

  http://itsdosiababy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Z ogromną przyjemnością czytam Wasze komentarze! Dziękuję za każdy jeden, ponieważ są moją motywacją do dalszej pracy. Komentarze zawierające aktywne linki będą na bieżąco usuwane. Szanujmy swoją pracę!
~~~
With great pleasure I read your comments! Thank you for every one, because they are my motivation to continue my work . Comments containing the active links will be removed on a regular basis. Respect our work!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...